دکتر ادیانی در گفت‌وگو با باشگاه خبرنگاران جوان: احیای کارخانجات نساجی مازندران در انتظار عملیاتی شدن وعده‌های کرباسیان و شریعتمداری است

احیای کارخانجات نساجی مازندران در انتظار عملیاتی شدن وعده‌های کرباسیان و شریعتمداری است

ادیانی در گفت‌وگو با باشگاه خبرنگاران جوان:

نماینده مردم قائم شهر و سوادکوه گفت: احیای کارخانجات نساجی مازندران در انتظار عملیاتی ساختن وعده‌های وزرای اقتصاد و صنعت است.

احیای کارخانجات نساجی مازندران در انتظار عملیاتی شدن وعده‌های کرباسیان و شریعتمداری استعلی ادیانی نماینده مردم قائم شهر و سوادکوه در گفت‌وگو با خبرنگار مجلس گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان؛ بابیان اینکه امروز در وزارت اقتصاد و دارایی به دنبال سوال بنده از کرباسیان درباره علت عدم احیای کارخانه نساجی مازندران و اهمال و کم‌کاری بانک ملی در نظارت بر فرآیند کار سرمایه‌گذار تبعه ترک جلسه‌ای برگزار شد، گفت: حدود سه هفته قبل این سوال در کمیسیون اقتصادی مطرح و وزیر مربوطه قول تشکیل کارگروهی را برای بررسی این موضوع داد.

وی ادامه داد: براین اساس این کارگروه امروز با حضور ندیمی بوشهری معاون امور بانکی وزارت اقتصادی، رجبی معاون امور مجلس وزارت اقتصاد، حسین‌زاده مدیر عامل بانک ملی، محمدپور رئیس سازمان صنعت و معدن استان مازندران، محمدی فرماندار قائم‌شهر و مسئولان مربوطه و مدیر کارخانه نساجی و همچنین وکیل سرمایه‌گذار خارجی و بنده تشکیل شد.

ادیانی تصریح کرد: در نشست امروز تصمیمات جدی‌ برای حل مشکل کارخانه نساجی مازندران اتخاذ شد البته مشابه این سوال راه هم از شریعتمداری وزیر صنعت، معدن و تجارت پیش از این طی یک نامه تقدیم کرده بودم که هفته گذشته جلسه‌ای در معاونت امور صنایع تشکیل شد.

نماینده مردم قائمشهر و سوادکوه با اشاره به مصوبات امروز این جلسه اظهار کرد: کل مصوباتی که در وزارت صنعت و معدن براساس دستور شریعتمداری تصویب شده مورد تاکید کارگروه وزارت اقتصاد هم قرار گرفت، از جمله مواردی که در جلسه امروز مطرح شد، ارائه طرح توجیحی لازم بوسیله شرکت نساجی مازندران جهت نصب و راه‌اندازی ماشین‌آلات رنگ‌ریزی، چاپ در کارخانه در اسرع‌ وقت به مسئولان بانک ملی، ارائه تسهیلات تا سقف ۲۰ میلیارد تومان به صورت مرحله‌ای و بعد از ارزیابی لازم و با نظارت کافی توسط بانک ملی که نحوه هزینه‌کرد این رقم در قالب یک کمیته نظارتی متشکل از مسئولان ذی‌ربط استانی و ملی انجام می‌شود.

وی تاکید کرد: قرار است کارخانه نساجی مازندران نسبت به پرداخت بخشی از بدهکاری خود به بانک ملی و همینطور برخی مطالبات کارگران و حقوق معوقه‌شان در اسرع‌وقت اقدام کند.

ادیانی با بیان اینکه قرار شد وزارتخانه‌های اقتصاد و صنعت نسبت به بدهی کارخانه نساجی مازندران به دستگاه‌های اجرایی مکاتبات لازم را با وزرای مربوط و رؤسای دستگاه‌ها انجام دهند، گفت: همچنین مصوب شد، در چهارچوب ماده ۱۴۱ قانون تجارت و ماده ۱۸۶ قانون مالیات‌های مستقیم مجوز لازم از کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید اخذ شود و کرباسیان طی نامه‌ای خطاب به وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی و سازمان امور مالیاتی درخواست استمهال بدهی‌های نساجی‌های مازندران به سازمان تأمین اجتماعی را کند.

نماینده مردم قائمشهر و سوادکوه ادامه داد: سازمان صنعت و معدن نیز مکلف شد فرآیند انجام مصوبات را پیگیری کرده و گزارشات آن را به بنده و دیگر دستگاه‌های اجرایی ارائه کند.

وی با تاکید براینکه طرح توجیهی لازم بوسیله شرکت نساجی مازندران برای دریافت تسهیلات در اختیار بانک ملی قرار داده شد، اظهار کرد: قرار بود در وضعیت حقوقی هیئت مدیره و مدیر عامل این کارخانه و فرآیند ثبت این شرکت‌ها نیز ااقداماتی انجام شود که مقدمات آن براساس اعلام مدیرعامل کارخانه نساجی مازندران صورت گرفته است و به زودی بخشی از مطالبات کارگران هم در قالب حقوقشان پرداخت خواهد شد.

ادیانی با اشاره به اینکه سه کارگروه کارخانه نساجی مازندران و وزارتخانه‌های اقتصاد و صنعت مسئول اجرای این مصوبات هستند، خاطرنشان کرد: آن‌ها به موازات هم اقدامات را انجام می‌دهند تا مصوبات و وعده‌ها عملیاتی شود و بنده هم قول دادم  در صورت عملی شدن وعده‌ها سوال خود را از وزرای اقتصاد و صنعت پس بگیرم.

منبع